Jé. Tak to jsem já. Jé jako citoslovce údivu (třeba nad tím, že pořád ještě nacházím čas psát) a Jé jako začáteční písmeno mého jména. Prostě Jé.

Mojí neoddělitelnou součástí jsou Kuba a Franta, kluci jak buci, divocí mužové, tarzani s výdrží perpetua mobile. Nutno podotknout, že místo na liány v pralese se s oblibou věší na mne, a to pokud možno vždy, když se to nejméně hodí. Franta, ten starší, mi jde po krku, Kuba většinou útočí na nohy. Nedávno k nám přibyla Mařenka. Vybojovala jsem pro ni střední sektor, kde je ještě jakž takž bezpečno, takže většinu času spokojeně odpočívá v šátku na mé hrudi. Výše zmiňovaní gentlemani to zatím, díky jakési archetypálně posvátné úctě vůči něžnému pohlaví, respektují. Patří k nám ještě hlava rodiny, můj muž, ale ten je pořád „v práci“. A tak na něho sice občas myslíme, pěkně o něm mluvíme a těšíme se, že se zas někdy objeví, ale v neproniknutelném houští našeho každodenního pralesa se s ním moc nepotkáváme.

Zato se tu potkáváme se spoustou jiných tvorů. Někteří jsou hodní, jiní se nám snaží škodit. Tak třeba pan Ekzém. Většinu času je zalezlý pod listem docela nevinné orchideje, ale když vystrčí hlavu, není s ním vůbec legrace. Kubu pak v noci šimrá svým nepěstěným vousiskem v loketních jamkách a nedá mu spát. Další z řady škodičů, jedna ruka s panem Ekzémem, je Monsignor Hlen. Občas se vynoří z bažiny a vleze někomu z nás na průdušky, aby se tam trochu ohřál. To se pak musíme hodně snažit, abychom ho zase setřásli a žbluňk s ním zpátky do bažin. Ještě štěstí, že se u nás v pralese jednoho krásného dne zabydlelo stádečko veselých koz. Kozy v pralese? No, nedivte se, však v pohádkách se dějí ještě zvláštnější věci. A právě díky těmhle umečeným rohatým andílkům (je to hodné, bílé, a rádo se to pohybuje ve výškách) začaly mít naše každodenní pohádky dobré konce.

A tak jsem se rozhodla věnovat jim a tomu, co nám tak pomohlo, tedy jejich mléku, pár stránek. Třeba se díky tomu to naše stádečko dostane i do jiných pohádek, k jiným Frantům, Kubům a Mařenkám, a způsobí, že i jim se bude lépe dýchat, spát a vůbec – žít.

A kdybyste mi chtěly napsat Váš příběh, abych věděla, že v tom pralese nejsem úplně sama, napište mi na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Budu ráda.